Dynamics NAV 2013 R2 – w Polsce i to przed końcem roku?

Microsoft w najświeższym wpisie rozszyfrował oficjalnie nazwę kodową Dynamics NAV “Sicily”, która oznacza w rzeczywistości wersję Dynamics NAV 2013 R2 (Release 2). Tym samym wersja 2013 będzie jednak dostępna dla Polski, przez co mój poprzedni wpis można uznać za nieco zdezaktualizowany, czy też wręcz kłamliwy 😉 Jest to tylko niestety pozornie dobra informacja, o czym za chwilę.

 

Microsoft pokazał po raz wtóry, że zmiennym jest, co w tym wypadku zdaje się być nader pozytywne bo oznajmił, iż Dynamics NAV 2013 R2 ukaże się w Polsce wcześniej aniżeli planowany grudzień roku 2013. Pozwólcie, że zacytuję:

“In addition, we are working with key organizations in Hungary, Poland, Greece and Portugal to accelerate the delivery of Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 in order to make these releases available in these markets as quickly as possible. Expect an update from us on these markets in the next 30 days with additional details.”

Niestety informacja ta z pozoru pozytywna kryje za sobą pewien znaczący fakt, mianowicie taki, że Polska została przesunięta do programu “PLLP”, co oznacza, że wszystkie przyszłe lokalizacje (spolszczenia) Dynamics NAV będą przygotowywane przez lokalnych partnerów. Czyli Microsoft na stałe wycofał się z opracowywnia polskiej wersji Dynamics NAV, co budzi wiele wątpliwości i niesie za sobą sporo pytań. (Celowo ominę nieco ten temat, ponieważ jest on na tyle świeży, że sam nie potrafię się do niego właściwie odnieść i na pewno wrócę do tego w niedalekiej przyszłości)

Niemniej zgodnie z obietnicą czekamy na nowe informacje, które mają się pojawić w ciągu kolejnych 30 dni.

Źródło: https://mbs.microsoft.com/partnersource/ordering/orderingnews/msdyn_pllptransitionannouncenavgp11_en.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *