Microsoft Dynamics NAV – porównanie wersji

Microsoft opublikował ciekawe narzędzie pozwalające na porównanie funkcjonalności różnych wersji Microsoft Dynamics NAV – począwszy od wersji 3.7 (rok 2003), a skończywszy na niedostępnej jeszcze w Polsce wersji 2013.

Porównanie wersji Microsoft Dynamics NAV

Narzędzie to będzie z pewnością pomocne dla wszystkich, którzy zastanawiają sie nad zakupem systemu bądź jego aktualizacją do nowszej wersji. Niestety porównanie dostępne jest tylko w języku angielskim pod adresem:
http://www.microsoft.com/dynamics/upgrade-compare/nav/default.html
Narzędzie to daje nam doskonałą okazję do zestawienia sobie różnic i zaobserwowania rozwoju naszego ulubionego systemu ERP. Wyraźnie widać jak wiele nowego wnosi wersja 2013. Oczywiście należy pamiętać o tym, że jest to typowo marketingowe narzędzie i analizując dostępne dane warto zachować odrobinę dystansu 🙂

Na zakończenie dodam, że wersja systemu Microsoft Dynamics NAV nie jest jednoznaczna z wersją używanego klienta, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby uruchomić starszą bazę (np. wersji 5 SP1) w nowszym kliencie (np. 2009 Classic Client). Aby sprawdzić, która wersja jest faktycznie przez was używana należy kliknąć w klasycznym kliencie przycisk „Pomoc->Microsoft Dynamics NAV Classic – informacje”. W nowo otwartym oknie pojawią się dwie wersje – pierwsza to wersja klienta, a druga (zaznaczona na czerwono) to faktycznie używana wersja systemu Dynamics NAV.

Microsoft Dynamics NAV - informacje

Natomiast jeżeli używacie klienta RTC (Dostosowanego do roli użytkownika) to na 99,9% korzystacie z wersji Dynamics NAV 2009.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Wymagane pola są zaznaczone *