Wycena zapasów – wykrywanie błędów

1024Dzisiejszy wpis poświęcę kwestii, która pochłonęła ostatnio sporo mojego (i nie tylko mojego czasu), chodzi mianowicie o błędy w wycenie zapasów. Microsoft Dynamics NAV mimo całej sympatii, którą go darzę potrafi spłatać psikusa w postaci niewłaściwie wyliczonych kosztów zapasu. Zdarza się to bardzo rzadko niemniej gdy już się zdarzy trzeba wiedzieć jak z taką sytuacją sobie poradzić. Co należy zrobić gdy nagle klient zauważa koszt zapasu rzędu milionów, trylionów lub kwardylionów złotych? Udać się na stronę: https://mbs.microsoft.com/partnersource/global/deployment/documentation/white-papers/NAVCostingErrorDetectionWP i pobrać najnowszy raport i białą księgę od firmy Microsoft. Warto odnotować, że ostatnio zaktualizowano raport i białą księgę do wersji Dynamics NAV 2013 i 2013R2. Poza najnowszymi wersjami systemu znajdziesz tam także paczki dla starszych wersji NAV.

Raport potrafi zidentyfikować większość typowych błędów w bazie danych mających wpływ na proces wyceny zapasów, a sugestie zawarte w białej księdze pomogą skorygować Ci te błędy.

Zalecane jest skorzystanie z tego raportu po każdej aktualizacji systemu do nowszej wersji, niemniej z doświadczenia wiem, że błędy potrafią powstać także podczas codziennego użytkowania systemu, lub co gorsza podczas awarii bazy danych.

Każdemu z Was życzę abyście nigdy nie musieli sięgać do tych materiałów, niemniej gdyby było inaczej to życzę miłej zabawy.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Wymagane pola są zaznaczone *