Korfu (ang. Corfu) – czyli co wspólnego z Dynamics NAV ma ta piękna wyspa?

Corfu

Dzisiaj chciałem zabrać Cię na małą wycieczkę w przyszłość. Przyszłość może niezbyt odległą, bo będzie to koniec roku 2015, ale za to dowiesz się czego można spodziewać się po kolejnej wersji Dynamics NAV.

Zanim jednak przejdę do sedna odpowiem na pytanie zawarte w tytule tego wpisu i zdradzę, że Corfu to nazwa kodowa nowej wersji NAV, której premiera nastąpi właśnie pod koniec roku 2015. „Corfu” jest kontynuacją nazw kodowych znanych z dwóch poprzednich wersji: NAV 2013 – Sicily, NAV 2015 – Crete.

Wracając jednak do meritum – czego możemy się spodziewać? Oto odpowiedź:

Dynamics NAV Roadmap

Obrazek przedstawia fragment planu rozwoju systemu (roadmap) na najbliższe lata. Przedstawiciele Microsoft’u twierdzą, że ze względu na dynamiczny rozwój systemu nie ma możliwości przedstawienia bardziej szczegółowego planu i co trzeba im przyznać to faktycznie plany zostały opisane dość lakonicznie. Niemniej chyba rozumiem w czym rzecz, i uważam że dobrym przykładem wspomnianej dynamiki jest wiele nieplanowanych nowości takich jak chociażby natywne wsparcie dla Microsoft Social Listening (w nowej wersji poprawek dla Dynamics NAV 2015 – Cumulative Update 3). Film prezentujący możliwości tej części pakietu CRM można obejrzeć tutaj.

Wracając jednak do Corfu – daje się zauważyć, iż rozwój systemu skupi się głównie na nowych obszarach funkcjonalnych. Nie powinno to dziwić po wielkim skoku technologicznym, który dokonał się w wersji 2013, przez najbliższe kilka lat nie spodziewałbym się rewolucyjnych zmian w samej platformie systemowej. Wypada jednak w tym miejscu zaznaczyć, że z edycji na edycję dokonuje się stały postęp i system staje się coraz wydajniejszy i wygodniejszy w użyciu. Przedstawione powyżej hasła nie zdardzają zbyt wiele szczegółów ale na chwilę obecną musi nam to wystarczyć. Spekulować można tylko, czy część nowych funkcji zostanie oparta o sprawdzone już rozwiązania (addony), które od dawna są dostępne jako rozszerzenie systemu.

Tak naprawdę to już koniec dzisiejszej wycieczki w przyszłość, a w oczekiwaniu na kolejne wydanie systemu będę się zastanaiwał, która z wysp po Sycylii, Krecie i Korfu zostanie wybrana dla kolejnej wersji Dynamics NAV…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Wymagane pola są zaznaczone *